Mam kolegę, mam koleżankę :)

24 listopada był dniem szczególnym dla klasy Ia, I b oraz oddziału przedszkolnego. Pod przewodnictwem wychowawczyń odbyły się zajęcia integracyjne, które miały na celu lepsze poznanie się
i zintegrowanie uczniów. Dzieci grały w różne gry i zabawy mające na celu zapamiętanie wszystkich imion. W rytm znanych melodii uczestniczyły w zabawach rytmiczno – tanecznych. Na zakończenie spotkania pokonały tor przeszkód. Podczas zajęć panowała przyjazna i radosna atmosfera, która sprzyjała zacieśnianiu więzi pomiędzy uczniami i nauczycielami.

,, Rolkowe zwierzaki”

Dzieci z oddziału przedszkolnego używały swojej kreatywności oraz wyobraźni podczas zajęć plastycznych ,, Rolkowe zwierzaki”. Każde dziecko wykonało zwierzaka z rolki używając dodatkowo dowolnych materiałów plastycznych . Przedszkolaki stworzyły piękne zwierzątka,  które można podziwiać w galerii.

Świąteczna choinka

Dzieci z naszej szkoły przygotowały na konkurs  piękne choinki. Technika pracy dowolna. Najmniejsza praca mogła mieć 30 centymetrów, największa 50 centymetrów. Dzieła te należy dostarczyć do 5 grudnia do SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 w Będzinie.

Laureaci konkursów wyróżnieni !

 

Pani dyrektor Elżbieta Wyderka po akademii wyróżniła uczniów, którzy odnieśli sukcesy w konkursach zewnętrznych i wewnętrznych oraz nauczycieli, którzy przeprowadzili ciekawe zajęcia. Gratulujemy!

Zapraszamy do mini galerii.

11 listopada – uroczyście, patriotycznie, wzruszająco!

Uroczystym apelem uczniowie naszej szkoły uczcili, przypadającą na dzień 11 listopada, 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W apelu
przygotowanym przez panie: Annę Królik i Małgorzatę Brzezińską wzięli udział uczniowie klas czwartych i piątych szkoły podstawowej oraz uczniowie
gimnazjum. Po pełnej wzruszeń uroczystości pani dyrektor i delegacja uczniów naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem, oddając
hołd tym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny.

Uczniowie biorący udział w uroczystości: Patrycja Wojciechowska, Kalina
Śliz, Julia Wilkosz, Franciszek Dul, Antonina Glibowska, Wiktor Kyrcz,
Paulina Włosek, Zuzanna Pichit, Emilia Myrta, Roksana Błońska, Karolina
Leś, Wiktoria Wrzesień, Julia Mędak, Miłosz Ochęduszka,Dawid Rak oraz
uczniowie klas czwartych[śpiew], grupa chłopców z klasy IIIa [chór],
harcerze: Anna Margiel, Julia Wilkosz, Daniel Szynal, operator sprzętu
nagłaśniającego Marek Ziętek.

Dziękujemy za udział i gratulujemy udanego występu.

Organizatorzy uroczystości.  Zapraszamy do mini galerii.

PROJEKT: KINO WOKÓŁ WARTOŚCI

W kolejnej edycja projektu KINO WOKÓŁ WARTOŚCI, zorganizowanym przez Diecezje Sosnowiecką, wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie. Projekt, jak co roku, skierowany jest do księży, katechetów, dzieci
i młodzieży  i ma na celu skłonić młodego człowieka do refleksji nad sensem życia i budowania swojego życia w oparciu
o trwałe, pewne i uniwersalne wartości.

    W ramach programu, 29 września (piątek) o godz. 10.00 został wyświetlony dla  młodzieży
film pt: PONAD WSZYSTKO w reż. S. Meghie.
Tegoroczne obrazy filmowe zaprezentowane w ramach projektu miały zwrócić uwagę odbiorcy na wartość ludzkiego życia, miłość i trudną, czasem dramatyczna drogę odnalezienia biologicznej rodziny. Była to doskonała okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty myślowe i ubogacić się wewnętrznie.

 

XIV POWIATOWA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Tradycyjnie, jak co roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie-Łagiszy odbyła się Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych „Integracja”. W tym roku odbyła się już XIV edycja tego wyjątkowego wydarzenia sportowego.

W oficjalnym rozpoczęciu Olimpiady wzięli udział m.in. Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, który objął patronat honorowy nad imprezą, przedstawiciel Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego, przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych miast i gmin powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych.

Po przemówieniach organizatorów i zaproszonych gości  uroczyście wniesiono flagę olimpijską, która następnie została wciągnięta na maszt. Podczas ceremonii otwarcia Starosta Będziński Arkadiusz Watoła w asyście osób niepełnosprawnych dokonał zapalenia znicza olimpijskiego.

W integracyjnej Olimpiadzie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z: Będzina, Czeladzi, Mierzęcic, Siewierz, Sławków, Wojkowice oraz podopieczni z: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, „Razem Łatwiej” ze Sławkowa, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czeladzi, Grupy Wsparcia „Nadzieja” w Psarach, Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Gołuchowicach, Domu Pomocy Społecznej w Będzinie-Grodźcu, Stowarzyszenie „Familia” z Czeladzi, Czeladzkiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Psychoruchowym.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia zawodnicy wystartowali w poszczególnych konkurencjach, doskonale bawiąc
i integrując się. Zawodnicy brali udział w konkurencjach rekreacyjno-sportowych takich jak: sumo,  rzuty lotkami do tarczy, rzuty krążkami na pachołki czy rzuty piłką do kosza.
Dziękujemy wszystkim organizatorom, współorganizatorom, nauczycielom, wolontariuszom i uczniom
Szkoły Podstawowej nr 9 za miłą atmosferę, wsparcie i uśmiech. Będziemy u Was za rok. Do zobaczenia!

 

Koło przyrodnicze

Świat z pod mikroskopu !

Członkowie koła przyrodniczego pracują skupieni. Właśnie dowiedzieli się jak należy wykonać preparat i ustawić go pod mikroskopem!

 

VII Łagiski Piknik Rodzinny

Słońce niech żałuje…

Relacja także Facebook

/więcej zdjęć w poniedziałek /

Miało być w plenerze, miało być słonecznie…. okazuje się, że nasza szkoła, nawet w deszczowy dzień świetnie dała sobie radę ze wszystkim atrakcjami jakie przygotowano dla przedszkolaków, uczniów
i rodziców. Było wesoło, kolorowo i radośnie, a co najważniejsze rodzinnie!!!  🙂

    Dzieci mogły skorzystać z  dmuchańców, malowania twarzy. Były warsztaty kulinarne (wspólne pieczenie pizzy) oraz  występy artystyczne w których zaprezentowały się:
– grupa teatralna „Suflerek”
– szkoła tańca „Dance For You”- teatr TRIP
– dzieci z PM nr 11
– dzieci z PM nr 12
– uczniowie SP 9 „Mam talent”
        Oprócz tego pokazy: judo, gry w golfa, szermierki, bractwa rycerskiego, samoobrony dla kobiet, pomocy przedmedycznej oraz służb mundurowych. Była  zalewajka, wata cukrowa,  pizza i smakowite ciasta.

Zabawa wspaniała, humory i apetyt dopisywały wszystkim. To był artystyczny, smakowity, sportowy , edukacyjny i rodzinny dzień! Dziękujemy za dobrą zabawę i wspaniałą atmosferę wszystkim uczestnikom!