XIV POWIATOWA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Tradycyjnie, jak co roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie-Łagiszy odbyła się Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych „Integracja”. W tym roku odbyła się już XIV edycja tego wyjątkowego wydarzenia sportowego.

W oficjalnym rozpoczęciu Olimpiady wzięli udział m.in. Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, który objął patronat honorowy nad imprezą, przedstawiciel Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego, przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych miast i gmin powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych.

Po przemówieniach organizatorów i zaproszonych gości  uroczyście wniesiono flagę olimpijską, która następnie została wciągnięta na maszt. Podczas ceremonii otwarcia Starosta Będziński Arkadiusz Watoła w asyście osób niepełnosprawnych dokonał zapalenia znicza olimpijskiego.

W integracyjnej Olimpiadzie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z: Będzina, Czeladzi, Mierzęcic, Siewierz, Sławków, Wojkowice oraz podopieczni z: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, „Razem Łatwiej” ze Sławkowa, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czeladzi, Grupy Wsparcia „Nadzieja” w Psarach, Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Gołuchowicach, Domu Pomocy Społecznej w Będzinie-Grodźcu, Stowarzyszenie „Familia” z Czeladzi, Czeladzkiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Psychoruchowym.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia zawodnicy wystartowali w poszczególnych konkurencjach, doskonale bawiąc
i integrując się. Zawodnicy brali udział w konkurencjach rekreacyjno-sportowych takich jak: sumo,  rzuty lotkami do tarczy, rzuty krążkami na pachołki czy rzuty piłką do kosza.
Dziękujemy wszystkim organizatorom, współorganizatorom, nauczycielom, wolontariuszom i uczniom
Szkoły Podstawowej nr 9 za miłą atmosferę, wsparcie i uśmiech. Będziemy u Was za rok. Do zobaczenia!

 

Related News

Wszelkie prawa zastrzeżone © mzs4.bedzin.pl