z życia biblioteki

Akcja „starsi czytają młodszym” trwa

23 maja 2024 r. po dłuższej przerwie, ponownie wróciliśmy do Przedszkola nr 12, żeby poczytać maluszkom. Tym razem, dzieci poznały przygody „Martynki w samolocie” oraz historię „Parasola pana Pantalona” z serii „Czytam sobie”. Do zobaczenia następnym razem :).

Szkoła uzyskała wsparcie finansowe dla biblioteki

Miło nam poinformować, że zostaliśmy beneficjentami „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” – edycja 2024. Uzyskaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 12 tysięcy złotych w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”.

Już teraz nie możemy doczekać się widoku nowych książek w naszej szkolnej bibliotece 🙂

Mistrzynie czytelnictwa z naszej szkoły

Przedstawiamy Państwu mistrzynie czytelnictwa z naszej szkoły, biorące udział w ogólnopolskim projekcie „Wielka Liga Czytelników”. Zuzia, Martynka, Milenka i Alicja musiały zapamiętać mnóstwo szczegółów z przeczytanych książek, aby znaleźć się w półfinale konkursu. Przed nami zmagania finałowe, które odbędą się w maju. Gratulujemy dziewczynki 🙂