Półfinały wojewódzkie w mini piłce ręcznej dziewcząt

Półfinały wojewódzkie w mini piłce ręcznej dziewcząt.

To były niezwykle emocjonujące zawody . Rozegrano je w Sosnowcu, a wzięły w nich udział najlepsze drużyny regionu: Sosnowiec,  Częstochowa, Zawiercie i my. W pierwszym meczu z Zawierciem nasze dziewczęta szybko objęły prowadzenie , którego nie oddały już do końca i zasłużenie wygrały 8:3. W finale zmierzyły się z gospodarzami- zespołem Sosnowca. Mecz był bardzo zacięty, z szybkimi akcjami, po których padały bramki . Na trzy minuty przed końcem wynik był remisowy 7:7. Wówczas nasza bramkarka -Oliwia zastała ukarana czerwona kartką ,za interwencję poza polem bramkowym i niestety musiała opuścić boisko. To była decydująca chwila tego meczu. Sędzia podyktował rzut karny ,a do bramki weszła Ewa. Nie zdążyła jeszcze założyć rękawiczek gdy sędzia dał znać do wykonania rzutu. Zaskoczona bramkarka nie miała czasu na obronę . To wpłynęło na znaczną nerwowość w grze, w której ostatecznie dziewczęta przegrały 9:7. II miejsce w zawodach jest największym sukcesem szkolnego szczypiorniaka. Szkoda tylko, że fatalna decyzja sędziego zmieniła oblicze tego meczu.

Zespół grał w składzie: Zuzanna Lenkiewicz, Paulina i Zuza Porada, Emilia Myrta,  Oliwia Wilk, Klaudia Kozieł, Ola Szweda, Daria Żwirek, Ewa Zając.