Światowy Dzień Książki dla Dzieci i pasowanie na czytelnika w 1b

Dzisiaj uczniowie klasy 1b  zostali pasowani na czytelnika. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest czytanie, co nam daje książka i jak należy o nią dbać. Dzieci wymieniały zalety książki i wspólnie uznaliśmy, że jest ona przyjacielem na całe życie. Uczniowie wybrali coś dla siebie z bogatej oferty nowości czytelniczych dla najmłodszych.  Otrzymali pamiątkowe zakładki przygotowane specjalnie dla każdego z nich.

Przy okazji  ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI dla DZIECI – święta obchodzonego  co roku 2 kwietnia,
w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, przypomnieliśmy ulubione baśnie.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Zachęcamy Rodziców do czytania dzieciom i z dziećmi.