Słodko i rozrywkowo

W naszej szkole obchodziliśmy przez kilka dni : Dzień Czekolady i Dzień Muzyki. Uczniowie z klasy 4 częstowali  kolegów ciastami czekoladowymi a młodzież z klasy 2 gimnazjum puszczała różne gatunki muzyki.
Nic dziwnego, że świętowanie się przedłużyło, ponieważ i czekolada, i muzyka mają korzystny wpływ na nasz organizm.
Czekolada  jest nie tylko  pyszna, ale także zawiera substancje  pozytywnie wpływające na układ krążenia i pracę mózgu.  Wśród nich wymieniana jest spora zawartość magnezu, który ma istotne znaczenie dla naszych kości i układu nerwowego. Obecna w czekoladzie fenyloetyloamina,  teobromina oraz kofeina działa podobnie jak serotonina, czyli poprawia nasze samopoczucie i  nastrój.
Podobnie jest z muzyką. Muzyka ma niepodważalny wpływ na  człowieka, wyzwala energię i poprawia stan emocjonalny. Oddziałuje na fizjologię oraz psychikę człowieka, na układ nerwowy, krwionośny i oddechowy.
Muzyka oddziałuje także na produkcję przez mózg neuroprzekaźników, więc wpływa na wydzielanie epinefryny, noradrenaliny, serotoniny, dopaminy , które przyczyniają się pozytywnie dla  dla naszego zdrowia.