Finalista ogólnopolskiego konkursu sinologicznego

Jest nam niezmiernie miło oznajmić, że uczeń  klasy 7 a Piotr Konieczny został finalistą Ogólnopolskiego  Konkursu „Wędrówki przez Chiny” , organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Centrum Języka i Kultury Chińskiej i Instytut Konfucjusza. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania wśród młodzieży geografią Chin.
Konkurs składał się z dwóch etapów:
– uczniowie przygotowują prezentacje przedstawiającą trasę wymarzonej podróży po Chinach, spotkanie z wybraną postacią z chińskiej historii, mitologii oraz wykorzystanie starożytnego chińskiego wynalazku.
-finaliści przedstawiają swoje prezentacje  w siedzibie Instytutu Konfucjusza  oraz odpowiadają na pytania komisji składającej  się z pracowników naukowych Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nagrody dla ucznia to e-book, książki, a dla  nauczyciela prowadzącego kurs języka chińskiego.
Opiekunem finalisty jest Elżbieta Wyderka.
Wszyscy w szkole trzymamy kciuki za Piotrka w dogrywce o tytuł najlepszego sinologa w Polsce w sobotę o 10. 00 !