Happening pod opieką Hospicjum Onkologicznego Fundacji „Pro Salute”

W dniu 14 i 15 kwietnia został zorganizowany Happening pod opieką Hospicjum Onkologicznego Fundacji „Pro Salute” w Będzinie.
Stałymi elementami tej wiosennej kampanii są żonkile oraz zbiórki publiczne na ulicach i przed kościołami. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei przypominającym o ludziach chorych, oczekujących pomocy i opieki, dlatego każdy kto wsparł finansowo akcję – otrzymywał żonkila. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup jednorazowego sprzętu medycznego służącego do pielęgnacji ciężko chorych pacjentów oraz na „Fundusz dzieci Osieroconych”, których rodzice w ostatnim okresie życia byli pod opieką Domowego Hospicjum Onkologicznego. Z roku na rok przybywa nam podopiecznych, dlatego tak ważne jest pozyskiwanie środków na wsparcie tego dzieła. – mówi Teodozja Kumor-Ormianin. 
Dziękujemy za zaangażowanie Wolontariuszom Szkoły Podstawowej nr 9, oraz Pani Dyrektor Elżbiecie Wyderce i Pani Katechetce Katarzynie Głowacz.

………………………………………………………………………………………………………………………………………