Metamorfoza, czyli jak zmieniała się Sala Przyrody…

Jak zmieniała się Sala Przyrody… Metamorfoza  😛

 

Sala Przyrody Taurona
Bez wątpienia lekcje przyrody w naszej szkole będą teraz jednymi z najbardziej ulubionych przez uczniów. Zdobywaniu wiedzy teoretycznej bowiem towarzyszyło będzie zdobywanie wiedzy praktycznej, dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym.
Wszystko zaczęło się w czerwcu 2018 r. kiedy nasza szkoła została zaproszona do współpracy z firmą TAURON Wytwarzanie. Podpisana umowa i otrzymane wsparcie finansowe zobowiązywały do zorganizowania sali przyrody i wyposażenia jej w nowoczesny sprzęt do 1 października br. Zaczęło się wyszukiwanie firm remontowych, producentów mebli i pomocy dydaktycznych.
I udało się! Przez dwa miesiące wakacji sala przyrody zmieniła się nie do poznania. Pieniądze zostały w całości przeznaczone na przygotowanie i wyposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne. W tym miejscu należy również wspomnieć o wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Będzinie, dzięki któremu udało nam się wykonać gruntowny remont klasy.
Nowe oświetlenie, panele, meble, nowoczesny sprzęt audiowizualny i pomoce dydaktyczne stworzyły z sali przyrody prawdziwą pracownię na miarę XXI wieku.
Przyczyniły się do tego niewątpliwie panie: Agnieszka Łydka i Małgorzata Sęk, które cały czas czuwały nad pracami remontowymi i wyposażeniem sali.
Czekamy teraz na oficjalne otwarcie nowej pracowni przyrody pod nazwą „Sala Przyrody Taurona” i oddania jej do użytku uczniów.
Zdjęcia pokazują, jak klasa wyglądała dawniej, a jak dzisiaj.
M. S.