Co potrzebne jest do ułożenia Kostki Rubika?

Kostka Rubika (węg. bűvös kockamagiczna kostka) – zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. W 1976 r. taką samą kostkę skonstruował i opatentował w Japonii inżynier Terutoshi Ishige. Wynalazca kostki Ernő Rubik po raz pierwszy układał kostkę przez miesiąc[1]. Do Polski zabawka trafiła w 1982.

Co potrzebne jest do ułożenia Kostki Rubika?

Oczywiście cierpliwość, pamięć, ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie. Dzisiaj do świetlicy szkolnej na konkurs zgłosili się uczniowie, którzy chcieli pokazać, że ułożenie Kostki Rubika nie sprawia im trudności. W zmaganiach tych, gdzie potrzebny był spryt oraz szybkość w ułożeniu kostki, zwyciężył Antoni Nowak z klasy VI a, który ułożył Kostkę Rubika w rekordowym czasie 14,05 sekundy !

Drugi był Wojtek Pędziwiatr z klasy VI b, który ułożył kostkę w 49,02 s, a Aleksander Gąszczak z klasy III a g – w 1min.19 s. Gratulujemy!

Pozostałym uczestnikom konkursu: Ani, Bartkowi, Olafowi i Kamilowi również gratulujemy udziału w konkursie. Może następnym razem się uda.

Wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody otrzymają na apelu szkolnym.

Mistrz Antoni Nowak dla chętnych będzie udzielał lekcji w środy na 1 godzinie lekcyjnej w świetlicy.

Dla zainteresowanych konkursami informujemy, iż w świetlicy w II semestrze odbędą się jeszcze konkursy: z zagadek i rebusów, warcabowy oraz Sudoku.

A może zagramy w scrabble?

Czekamy na chętnych!