„Zdrowo i Sportowo” – kontynuacja

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła będzie kontynuować udział w projekcie – „Zdrowo i Sportowo”. Jego głównym celem jest podejmowanie działań, które sprzyjają dobremu samopoczuciu uczniów, a także kształtują postawy zdrowego stylu życia oraz uświadamiają poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, realizować będziemy szereg przedsięwzięć propagujących zdrowy styl życia.  Klasy edukacji wczesnoszkolnej będą realizować program „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, podczas którego dzieci zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej i jej profilaktyki. Uczestniczyć będziemy w projektach: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko
w szkole”, w ramach których uczniowie będą otrzymywać bezpłatnie owoce i warzywa oraz produkty mleczne, a także poznają właściwe nawyki żywieniowe. Zdrowie, to również aktywność fizyczna, dlatego zachęcać będziemy uczniów do uczestniczenia w „aktywnych przerwach” oraz grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, a także do rozwijania sprawności ruchowej w zajęciach pozalekcyjnych.