ZDROWO I SPORTOWO

ZDROWO I SPORTOWO !”.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie – Zdrowo i Sportowo. Dziś pora na relację z części programu dotyczącej zdrowia.

Uczniowie klas I-III realizują program „ Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, w ramach którego odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klasy I a i II a oraz ich rodziców. Warsztaty prowadził profesjonalny kucharz pan Bartosz Gadzina. Celem warsztatów było upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną. 

Warsztaty to jeden z najlepszych sposobów, by zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania. Zajęcia warsztatowe poprzedziła część teoretyczna , w czasie której dzieci poznały piramidę żywieniową, skład niektórych produktów i zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie poznali popularne zioła, utworzyli zielnik, który podarowali szkolnej stołówce. Próbowali sił w samodzielnym pieczeniu świątecznych pierniczków. Ogromną atrakcją okazał się pokaz kuchni molekularnej prowadzony przez uczestnika 7 edycji programu Top Chef pana Jarosława Śliwkę i Marcina Kierzka.

W roku szkolnym 2017/2018 realizujemy nowy program „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”.

Nowy program promuje wśród uczniów zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

W ramach nowego programu dzieci :

  • otrzymują bezpłatnie owoce i warzywa oraz produkty mleczne,
  • biorą udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz pochodzenia żywności i rolnictwa.

Dbając o zdrowe zęby naszych uczniów realizujemy w klasach I

i II program „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.