Zbliża się do sadu jesień…

W poniedziałek 17 września klasy II a i III a wybrały się na wycieczkę do sadu. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad oraz obserwacja prac wykonywanych jesienią.Dzieci zabrały ze sobą lupy i lornetki, by wnikliwie  obserwować przyrodę. Poznały różne gatunki drzew owocowych uprawianych w sadzie oraz dowiedziały się jakie prace wykonywane są w gospodarstwie przez cały rok. Najwięcej radości sprawiła dzieciom obserwacja przez lupy i lornetki przyrody, kosztowanie malin rosnących na krzewach oraz zbieranie orzechów włoskich i laskowych. Na zakończenie wycieczki czekała na dzieci niespodzianka: pyszne, soczyste jabłuszka. Dostały również kosz pachnących jabłek dla uczniów klasy I .

Wróciły do szkoły zadowolone. Zostały zaproszone na wiosę, w czasie kwitnienia drzew owocowych. Już się nie mogą doczekać kolejnej wizyty w sadzie.