Ciekawe zajęcia w świetlicy szkolnej

 

Mali detektywi”

W nowym roku szkolnym na uczniów uczęszczających do świetlicy czekają ciekawe zajęcia. Po zakończonym sukcesem programie: „Pomysłowy rok”, będziemy realizować program: „Mali detektywi”.

Uczniowie biorący udział w projekcie zamienią się w detektywów i odkryją, jak ciekawa potrafi być nauka! Będą poznawać tajniki matematyki, przyrody czy informatyki! Rozwiną również umiejętności plastyczne i będą trenować pracę w grupie.
Poszukiwanie wiedzy, umiejętność formułowania wniosków na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji, praca zespołowa – to główne zadania programu.

W ciągu roku szkolnego uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach, które ułożone

w logicznym ciągu, połączone są ze sobą motywem detektywistycznym, co pozwala rozbudzić ciekawość uczniów, chęć uczenia się i poznawania. Poszczególne tematy skoncentrowane są na pobudzaniu aktywności dzieci z zakresu różnych edukacji: matematycznej, plastycznej, społecznej, przyrodniczej i informatycznej.

Na każdej lekcji nauczyciel przedstawi uczniom inną zagadkę, którą „mali detektywi” wspólnymi siłami będą rozwiązywać.

Zapraszamy.