Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

W dniach 01-02. X. 2015 r. uczniowie klasy II a uczestniczyli w wycieczce do Krakowa
i Wieliczki. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie
„ Książka – przyjaciel prawdziwy”.

Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Kraków, a następnie udały się do Wieliczki, gdzie odkrywały Solilandię. Była to wędrówka trasą turystyczną – przez Kopalnię Soli „Wieliczka” połączona z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Mali wędrowcy spotkali tu Skarbnika, pobawili się w towarzystwie wesołego Soliludka. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wysłuchali też fragmentów ciekawej książki „Solilandia – pamiętnik wielickiego skrzata” i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jednak największą atrakcją pobytu dzieci w kopalni był nocleg w Komorze Słowackiego, 125 metrów pod ziemią oraz spożywanie pysznych naleśników w najniżej na świecie położonej restauracji. Wycieczka była bardzo udana.