Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

    9 listopada uroczyście świętowaliśmy 100 rocznicę uzyskania niepodległości przez Polskę. Odświętnie ubrani, z przypiętym kotylionem biało-czerwonym, spotkaliśmy się w hali, by podczas akademii wspólnie z zaproszonymi gośćmi: panią Ewą Jeszke
z MiPBP, panią Katarzyną Kozak – przewodniczącą RR, panem Krzysztofem Dudzińskim radnym naszej dzielnicy oraz
ks. proboszczem Grzegorzem Rozpończykiem – odśpiewać
Mazurka Dąbrowskiego o 11.11.

     W montażu słowno-muzycznym: „Droga do Niepodległej” przypomniana została historia Polski od czasów zaborów do uzyskania niepodległości, przeplatana wierszami znanych wieszczów narodowych. Nie zabrakło krakowiaka, wytańczonego przez ucz. kl. III SP, pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru, muzyki Chopina granej na skrzypcach przez Oliwię,  ucz. kl. III gim. Odczytany został również Apel Poległych, a utwór
pt.: „Cisza” – na trąbce, zagrał Szymon, ucz. kl. VI. Apel zakończyła Patrycja z kl. V śpiewając piękną piosenkę patriotyczną
„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

     Zgodnie z tradycją naszej szkoły delegacja harcerzy wraz
z gośćmi i panią dyrektor Elżbietą Wyderką, udała się pod pomnik, by złożyć wiązankę kwiatów tym, co polegli za naszą Ojczyznę.

    Uroczysta akademia, w której brało udział 36 uczniów z klas
I-VIII i III G przygotowana była przez panie: Małgorzatę Brzezińską
i Małgorzatę Sęk. Śpiewał chór szkolny  pod kierunkiem pani Lidii Ściwiarskiej.