Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

 

Tradycyjnie już w święto Pluszowego Misia, 25 listopada

uczniowie klas „O”, I, II i III przyszli do szkoły ze swoją przytulanką – misiem.

W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem:

              „ Dbamy o nasze zdrowie –odżywiamy się zdrowo i jesteśmy aktywni sportowo.”

Po przypomnieniu historii Pluszowego Misia, uczniowie przystąpili do zadań, w których wypisywali znane postacie misiów z filmów i literatury, grupowali zdrowe i niezdrowe jedzenie, odgadywali produkty za pomocą zmysłu smaku, węchu, dotyku. Nie mogło się obyć bez gimnastyki oraz układania misiowych puzzli. Wszyscy uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące zdrowego jedzenia i układali propozycje zdrowych przekąsek, śniadania, deseru i zdrowego podwieczorku. Największymi emocjami cieszył się konkurs na „Misia Olbrzyma” i „Misia Okruszka”. Największego misia przyniósł Mikołaj Młocek z klasy II b, a najmniejszego Zuzia Chłopaś z klasy III b. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Spotkaniu towarzyszyło powtarzane głośno przez wszystkich hasło:

KAŻDY ZJADA TO, CO JEST DLA NIEGO ZDROWE.

 

Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali zdrową przekąskę ufundowaną przez

Radę Rodziców: mandarynkę, soczek i wafel ryżowy polany miodem.

Panie, Dorota Grunsiok i Małgorzata Sęk, podziękowały za spotkanie przypominając o zdrowym odżywianiu, bo gdy ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!fotolia-160376-subscript-c22a09f