„Śniadanie daje moc” ;)

Uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
Prowadzone zostały lekcje na temat zdrowego żywienia. Dzieci brały czynny udział w zajęciach. Dowiedziały się one jak powinno wyglądać perfekcyjne śniadanie i jaką rolę odgrywa ono podczas całego dnia. W ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” jak i „Mleko w szkole” dzieci otrzymują bezpłatnie: gruszki, jabłka, śliwki, truskawki, soki owocowe, warzywne i mieszane, marchewki, rzodkiewki, pomidorki, mleko, jogurty i kefiry. Jednym z podstawowych założeń jest spożywanie przez uczniów otrzymanych produktów w trakcie zajęć szkolnych, na terenie szkoły. Poprzez dostarczanie do szkół owoców i warzyw oraz mleka i jego przetworów promowany jest wśród dzieci zdrowy styl życia i odżywiania się.