REKOLEKCJE SZKOLNE

W dniach 7-9 marca 2016 roku, odbyły się rekolekcje szkolne.
Rekolekcjonista Ks. Robert Żwirek – wykładowca śpiewu i muzyki kościelnej
– na każdej nauce rekolekcyjnej głosił okolicznościowe kazanie. Zachęcał dzieci i młodzież do korzystania z sakramentów, robienia dobrych uczynków, przybliżał naukę o Jezusie Chrystusie. Dzieci uczyły się nowych pieśni, a młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej. Zakończeniem rekolekcji była uroczysta Eucharystia, w której wzięło udział prawie 90% dzieci uczęszczających na lekcje religii. Ks. Rekolekcjonista przez wszystkie dni uświetnił rekolekcje swoim śpiewem i zachęcał do słuchania Jego płyt. W szkole w pierwszym dniu rekolekcji gościły siostry z zakonu Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi, Honoratki – s. Iwona Kucharska  i siostra  Michalina Bożek, które przybliżyły nam postać Św. Franciszka i specyfikę swojego powołania.