Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt

Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt.

Znowu dziewczęta dostarczyły nam wielkich emocji podczas rozgrywanych we własnej hali zawodów wojewódzkich w piłce koszykowej. Obok naszego zespołu w zawodach wzięły udział jeszcze drużyny z Sosnowca, Zawiercia i Kamienicy Polskiej. Losowanie nie było dla nas zbyt szczęśliwe. Już w pierwszej fazie rozgrywek naszym przeciwnikiem był zespół z Sosnowca ( ubiegłoroczne srebrne medalistki Mistrzostw Polski w koszykówce) . Poprzeczka została więc zawieszona wysoko. Mimo, że nasze dziewczęta przegrały ten mecz, to na boisku zostawiły swoje serce i pokazały się z bardzo dobrej strony. W kolejnym spotkaniu na drodze do podium stanęła nam drużyna z Zawiercia. W tym meczu nasze koszykarki zagrały fantastycznie. Kluczem do sukcesu była znakomita obrona w polu i wyprowadzane ataki szybkie. Od drugiej kwarty dziewczęta zaczęły uzyskiwać przewagę, którą z każdą minutą powiększały i ostatecznie zdecydowanie wygrały 26:8. Wygrana dała im III m-ce w turnieju, co jest wielkim sukcesem szkolnej koszykówki i powtórzeniem ubiegłorocznego wyniku. Brawo dziewczęta za walkę i serce do gry!!!

Zespół grał w składzie: Zuza Lenkiewicz, Oliwia Wilk, Amelia Włosek, Klaudia Kozieł , Sandra Król, Ola Drążkiewicz, Emilia Habryn, Julia Pilewska, Ola Borcz, Oliwia Piotrowska, Zosia Kidawa.