Pasowanie na Ucznia

zapraszamy do galerii

Pasowanie na Ucznia

Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka zapewne niejeden pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w prawie każdej szkole. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty, gdyż dzięki temu dziecko ma poczucie, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym.

10 października  2019 r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Na uroczystość ślubowania  przybyli znamienici goście: Wiceprezydent Miasta Będzina Pani Anna Drzewiecka, Wiceprzewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły Pan Krzysztof Kapitan, dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wyderka, wicedyrektor szkoły Pani Sylwia Latos,  rodzice i dziadkowie uczniów oraz starsi koledzy z klasy trzeciej.

Pierwszaki wspólnie ze starszymi kolegami zaprezentowali program artystyczny, w  którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek.  A wszystko to z ogromnym wdziękiem!  Wiersze i piosenki wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z  obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata.

Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała każdego pierwszaka na ucznia gratulując i życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej, a pani wicedyrektor  wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie rogów obfitości  ufundowanych przez Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.

Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka zapewne niejeden pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w prawie każdej szkole. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty, gdyż dzięki temu dziecko ma poczucie, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym.

10 października  2019 r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Na uroczystość ślubowania  przybyli znamienici goście: Wiceprezydent Miasta Będzina Pani Anna Drzewiecka, Wiceprzewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły Pan Krzysztof Kapitan, dyrektor szkoły Pani Elżbieta Wyderka, wicedyrektor szkoły Pani Sylwia Latos,  rodzice i dziadkowie uczniów oraz starsi koledzy z klasy trzeciej.

Pierwszaki wspólnie ze starszymi kolegami zaprezentowali program artystyczny, w  którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek.  A wszystko to z ogromnym wdziękiem!  Wiersze i piosenki wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z  obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata.

Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała każdego pierwszaka na ucznia gratulując i życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej, a pani wicedyrektor  wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie rogów obfitości  ufundowanych przez Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.