Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek – przedszkolaki z wizytą

zapraszamy do galerii

Dzisiaj szkolna bibliotekę odwiedziły przedszkolaki. Wizyta była pełna atrakcji: po przywitaniu się
z Panią i mieszkającą w bibliotece myszką , dzieci otrzymały zaczarowany koralik, który miał przypominać o zasadach obowiązujących w bibliotece. Potem wspólna dyskusja pozwoliła ustalić jak należy opiekować się książką, do czego potrzebne nam czytanie i do czego służy zakładka. Przedszkolaki słuchały ze zrozumieniem opowiadania o Basi i już wiedzą, jak ważne jest noszenie kasku oraz  jeżdżenie na rowerze, rolkach lub  hulajnodze – tylko w bezpiecznym miejscu pod opieką dorosłych!

Dzieci zabrały ze sobą książki oraz  certyfikat zaświadczający o tym, że są już czytelnikami szkolnej biblioteki. To była bardzo miła wizyta !