Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

W 2021 roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu był obchodzony
od 16 września do 22 września
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń.
W ramach obchodów uczniowie klasy 3a poznawali ekologiczne środki podróżowania, odpowiadali na pytanie dlaczego tak ważne są zmiany przyzwyczajeń dotyczące transportu, rozmawiali o ochronie środowiska a, w czasie zajęć informatyki wykonali logo transportu zrównoważonego. Korzystając z gry „Bezpieczny pasażer „ nauczyli się odczytywać rozkład jazdy i planować podróż . Przypomnieli sobie również znaki drogowe i zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach, hulajnodze. Z surowców wtórnych wykonali pojazd przyszłości. Na zajęciach koła artystycznego uczniowie wykonali prace plastyczną na temat transportu przyszłości. Zainicjowano również akcję jazdy na rowerach przez cały rok – „Rowerowy Rok „ zbliżoną do akcji „Rowerowy Maj”.