„Noc bajkowych niespodzianek”

„Noc Bajkowych Niespodzianek” to drugie już w naszej szkole nocne spotkanie, podczas którego dzieci przenoszą się do krainy baśni. Spotkaliśmy się 9 grudnia. Rozpoczęliśmy od powitania w kręgu przyjaźni uczniów, nauczycieli i gości, wspólnym odśpiewaniem piosenki i okrzykiem: „noc bajkowa właśnie trwa, jest zabawa na sto dwa”. Uczniowie klasy IIIc przedstawili na scenie „Ptasie plotki” Jana Brzechwy, uczniowie klasy IIIb inscenizację M. Brykczyńskiego, „Głuchy telefon”
i bajkowe zagadki.
Potem przyszła kolej na występy gości. Naczelnik Wydziału Oświaty pan Roman Goczoł, radni, pan Marek Wieczorek i pan Jerzy Małkowski, a także dyrektor szkoły pan Jan Pichura, nauczycielki, panie Ewa Gwiazda, Dorota Grunsiok, Małgorzata Sęk i Grażyna Walkowicz, wspierane przez szkolne wolontariuszki: Oliwię Furmanek, Hanię  Krężel, Olę Borcz i Kingę Nowak przedstawili dzieciom bajkę „Kot w butach” wg Jana Brzechwy, czytając ją z podziałem na role. Było ciekawie
i śmiesznie zarazem.
Na kolację była pizza. A potem rozpoczęła się zabawa na sto dwa. Pani Małgosia
i pani Dorota przygotowały prawdziwy tor przeszkód składający się z 12 baśniowych zadań do wykonania. Opatrzenie złamanego skrzydełka małego pingwinka, złożenie papierowego łabędzia techniką origami, poskładanie potłuczonego lustra, posegregowanie wymieszanych nasion, bieg w butach bajkowego kota, to tylko niektóre. Należało też rozwiązać wielką krzyżówkę
i odczytać hasło.
Przed pójściem spać była wieczorna toaleta, zakładanie piżamek i rozkładanie śpiworków. Sen długo nie przychodził, w końcu jednak odgłos chrapania słychać było coraz częściej. O siódmej rano w sobotę po porannej toalecie rodzice odebrali swoje pociechy całe i zdrowe. Opowiadaniom nie było końca.
Ewa Gwiazda