Mam talent

Kolejny konkurs z cyklu „Mam talent” dla klas I – III szkoły podstawowej już za nami. Jako Szkoła Odkrywców Talentów, z dumą możemy stwierdzić, że z każdym rokiem talentów przybywa. Konkurs odbył się 28 listopada. Zgłosiło się trzynastu uczestników, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalne, recytatorskie, muzyczne, a także capoeirę i umiejętności akrobatyczne. Poziom tegorocznego konkursu był, jak zawsze wysoki. Okazuje się, że mamy kilku dobrze zapowiadających się piosenkarzy. Tu na szczególną uwagę zasługuje Natalia Kopijka, która zachwyciła jurorów. Recytatorzy, to kolejna silna grupa wykonawców. Zarówno według jurorów, jak i publiczności, Ksawery Kaliszuk nie ma sobie równych. Zachwycił nas występ Hani Malingi, w układzie capoeiry
i Michaliny Sołomieniuk w układzie akrobatycznym. Prawdziwy talent, poparty ciężką pracą zaprezentował Antoni Grabowski, który wykonał utwór muzyczny na saksofonie. Jurorzy wzięli pod uwagę umiejętności, zdolności warsztatowe i ogólne wrażenie, czyli wyraz artystyczny. Ale to uczniowie mieli ostatnie słowo. Kuba Kogut, w piosence „Ruda tańczy”, bezapelacyjnie zdobył serca publiczności. Oficjalne wyniki tegorocznego konkursu kształtują się następująco:

I miejsce – Jakub Kogut kl. II b
II miejsce – Ksawery Kaliszuk kl. III a
III miejsce – Michalina Sołomieniuk kl. II b

Wyróżnienia przyznano następującym wykonawcom:
Antoni Grabowski – kl. II b
Natalia Kopijka – kl. II b
Justyna Lisowska – kl. I a
Hanna Malinga – kl. III a
Hanna Korpała – Marchewka kl. I b

Nagrody pocieszenia otrzymali:
Maksymilian Mączka, Mateusz Bogdanowicz, Filip Szybis, Bartosz Gancarz i Natasza Dudzińska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy nie tylko talentów, ale też odwagi i chęci zaprezentowania swoich umiejętności. BRAWA dla wszystkich!!!

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. W jury zasiadali: p. Magdalena Migas, p. Katarzyna Głowacz
i p. Ewa Gwiazda.

Konkurs przygotowały panie: Jolanta Mosór, Katarzyna Głowacz, Ewa Gwiazda.

Jak zawsze konkurs wsparli uczniowie klas starszych: Sandra Szymonek, Paulina Żak i Antoni Nowak.
W przerwach na obliczanie punktów i wypisanie dyplomów na scenie królowały nasze talenty wokalne: Patrycja Wojciechowska i Julia Wilkosz.
Do zobaczenia za rok!
Ewa Gwiazda