„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

 Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb w klasie II B SP, gdzie dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, losowania kolorowych kółeczek wskazujących co ich czeka, jeśli nie zmienią swojego  zachowania. itp.  Wróżby przeplatane były śpiewem piosenki pt.     „Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju…”. Pod koniec zabawy uczniowie wykonali  andrzejkowe smakołyki. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.