Jak to z chlebem było? IIIa i IIIb – już wie :) !!!

Jak to z chlebem było? Na to pytanie uczniowie klasy III a i III b odpowiedzi szukali w gospodarstwie „Husar” w Kuźniczce Nowej. Obserwowali etapy powstawania chleba. Najpierw zobaczyli oranie i bronowanie ziemi, następnie młócenie cepami, mielenie zboża na żarnach oraz  przygotowanie ciasta chlebowego. W czasie gdy chleb  się piekł, dzieci  wzięły udział w wyrobie masła domowym sposobem i poznały zasady bezpieczeństwa jazdy konnej, po czym uczyły się wsiadania i zsiadania z konia. Dużą atrakcją była przejażdżka konna, która sprawiła im wielką frajdę. Na koniec wszyscy skosztowali upieczonego chleba.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i uświadomiła, ile pracy musi włożyć człowiek, aby każdego ranka trafił do naszych domów świeży, pachnący chleb.

Related News

Wszelkie prawa zastrzeżone © mzs4.bedzin.pl