Jabłuszko, jabłuszko…

O tym, że jabłka zawierają szereg witamin, najwięcej witaminy C, błonnik –znajdujący się w skórce i mnóstwo dobroczynnych substancji takich, jak potas, magnez, wapń oraz pektyny – wiedzą dzisiaj wszyscy. Ale już w mitologii celtyckiej, w epoce żelaza, jabłoni przypisywano szczególne znaczenie w kulturze i religii. W mitologii greckiej jabłko jest symbolem nieśmiertelności, miłości i oczywiście niezgody. Także Rzymianie uważali ten owoc za symbol wiecznego życia.

Dzięki sponsorom, Państwu Śliz, w świetlicy szkolnej pojawiły się trzy skrzynie jabłek. Dzieci mogą teraz (oczywiście do wyczerpania owoców) codziennie jeść pyszne jabłka. O niezwykłych właściwościach zdrowotnych tych owoców dowiedziały się także podczas zajęć.

M. S.