DZIEŃ OTWARTY

W dniu 12 czerwca  w naszej szkole odbył się DZIEŃ OTWARTY. Impreza była adresowana przede wszystkim do przyszłych  pierwszoklasistów, którzy w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną edukację w naszej szkole. Gościliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego i z Przedszkola nr 12.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie koła teatralnego „ Suflerek” , którzy przedstawili spektakl „Złota kaczka”.  Młodzi widzowie z uwagą obejrzeli przedstawienie , które nagrodzili gromkimi brawami. Było bardzo kolorowo i wesoło.

Kolejnym punktem DNIA OTWARTEGO były zajęcia rytmiczne. Zabawy nie było końca, ale czekał ich następny punkt programu –  spacer po szkole i zajęcia w klasie. Nasi milusińscy podziwiali osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów . Dużych wrażeń dostarczyło spotkanie  w klasie pierwszej.  Dzieci usiadły  w ławkach obok swoich starszych kolegów. Zapoznały się z podręcznikami, dowiedziały się jak jest w szkole, rozwiązywały zagadki i rebusy. Dzień Otwarty był również okazją do spotkania z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, a także do pokazania Gościom panującego w szkole klimatu: życzliwości, otwartości i akceptacji.

Mamy nadzieję, iż główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. Zatem do zobaczenia we wrześniu.