Biblioteka szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiej  Akcji  Czytelniczej „Czytamy z Sercem”

. To inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt:  odbywającego  się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

 

W klasie 7 a odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się o budowie i chorobach serca. Z uwagą wysłuchali informacji i ciekawostek przekazanych przez panią  A. Łydkę oraz obejrzeli scenkę pt.: ,,Fantastyczna pompa”, przedstawioną przez uczniów tej klasy
pod kierunkiem p. I. Wójcik. Uczniowie rozwiązali także quiz internetowy, który wykazał, że wiemy jak dbać o zdrowe serce.

Pani bibliotekarka poleciła książki, które dostarczają wiedzy o sercu, ale także te, które „ chwytają za serce”.

Grupa uczniów klasy I a, która w ramach zajęć świetlicy szkolnej odwiedziła w tym dniu biblioteką, z uwagą wysłuchała bajki o sercu, rozwiązywała zagadki, labirynty łącząc w ten sposób zdobywanie wiedzy ze świetną zabawą.