Ciekawa lekcja religii

.
14 września 2020 roku dzieci z klasy 1b i 4b, uczestniczyły w ciekawej lekcji religii. Wykonały prace o krzyżu.
Z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, dzieci dowiedziały się o historii krzyża i symbolu krzyża czym on jest dla chrześcijan.
14 września 335 r. dokonano konsekracji Bazyliki Zmartwychwstania, którą wybudował cesarz Konstantyn blisko miejsca ukrzyżowania Chrystusa. Od tego czasu Wschód chrześcijański obchodził tego dnia uroczyste święto na cześć Krzyża Zbawiciela. W chrześcijaństwo wpisany jest Krzyż i jest on znakiem tożsamości każdego z nas, jest naszym znakiem rozpoznawczym. Chrześcijanie mają w nim swoje korzenie, ale nie utożsamiają go z cierpiętnictwem. Jest bramą, wprowadzającą w Boże życie i nasze zbawienie. Krzyż jest znakiem Miłości, która choć nie jest kochana, nie zna granic.