Aktywne przerwy

Jak umożliwić uczniom spędzanie przerw zgodnie z ich zainteresowaniami i pasją, równocześnie pokazując im, że świat poza ich smartfonami jest równie ciekawy, a może ciekawszy?
Głównym celem zorganizowania kolejnej „Aktywnej przerwy” było zaproponowanie alternatywnych aktywności w zamian za wprowadzony zakaz korzystania z mediów cyfrowych.
Przyświecały tej akcji także inne cele takie jak:
promowanie wśród uczniów bezpiecznej aktywności fizycznej podczas przerw szkolnych oraz doskonalenie ich umiejętności sportowych,
wdrażanie działań zapobiegających uczniowskiej nudzie, agresji, poprawiających bezpieczeństwo w szkole,
rozwijanie własnej aktywności społecznej, uczenie się kształtowania więzi z innymi i inicjowania interakcji społecznych, nauka dialogu, kompromisu, rozwiązywania konfliktów, integracja społeczności szkolnej. Uczniowie z klas 1 – 3 tańczyli i bawili się w auli szkolnej, kolejna grupa w kąciku relaksacyjnym przy grach i zabawach z dawnych lat, następna grupka w strefie ciszy rozwiązywała krzyżówki i łamigłówki. Dla osłodzenia dnia była również degustacja ciast.

Ciąg dalszy aktywnych przerw Uczniowie malują kolorowanki, czytają komiksy, grają w gry logiczne, korytarzowe i podwórkowe oraz tenisa stołowego. Dodatkowo dziś klasy z edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego cudownie bawią się na balu karnawałowym.