I m-ce w zawodach rejonowych i historyczny awans do zawodów wojewódzkich. BRAWO!!!!

Wspaniały sukces naszych dziewcząt w piłce koszykowej . I m-ce w zawodach rejonowych i historyczny awans do zawodów wojewódzkich. BRAWO!!!!

Nasza szkoła była gospodarzem zawodów rejonowych w żeńskim baskecie. Wśród uczestników znalazły się cztery najlepsze drużyny rejonu- dwie szkoły z Będzina – SP 13 i SP9 oraz dwie z Dąbrowy Górniczej SP 13 i SP8. W pierwszym spotkaniu z SP8 nasze dziewczęta szybko objęły prowadzenie i nie oddały go już do końca. Wygrały wysoko 44:10. Mecz finałowy z SP13 z Dąbrowy Górniczej miał swoją dramaturgię. Pierwszą kwartę nasze dziewczęta nieznacznie wygrały, w drugiej to rywalki odskoczyły na trzy punkty. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 14:14. O wszystkim decydowała ostatnia kwarta. Nasze dziewczęta były niezwykle zdeterminowane, ale kosz rywalek jakby został zaczarowany. Piłki się po nim obijały i jak na złość nie wpadały. Czas uciekał. Wtedy nastąpił przełom, szybkie ataki naszej drużyny , znakomita obrona i celne rzuty, pozwoliły wypracować kilku punktową przewagę , której dziewczęta nie oddały do końca. Wygrały zasłużenie i zajmując

I m-ce w turnieju wywalczyły sobie prawo gry w zawodach wojewódzkich.

Zespół grał w składzie: Klaudia Kozieł, Zuzanna Lenkiewicz, Paulina i Zuza Porada, Ewa  Zając, Wiktoria Ziębacz, Sandra Król, Emilia Myrta, Amelia Włosek, Oliwia Wilk.