Geografia jest ciekawa – zajęcia przedszkolaków !

Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas ostatnich dni poznały w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę oraz dowiedziały się co jej nie służy. Przedszkolaki poznały mapę Polski, obejrzały atlas, globus oraz wykonały pracę plastyczną – kule ziemską. Dzieci wzięły również udział w lekcji geografii, którą przygotowała oraz przeprowadziła specjalnie dla nich Pani Dyrektor. Podczas lekcji oglądały film,, Nieustraszona planeta”
o powstaniu Ziemi. Wymieniały kataklizmy na świecie np. :trzęsienie ziemi, wulkany, tsunami. Oglądały również zdjęcia pt.,, Cuda świata” i wszystkim jednogłośnie najbardziej podobało się zdjęcie przedstawiające pola lawendowe. Przedszkolaki pokazywały na mapie główne miasta Polski oraz na globusie poszczególne kontynenty. Uruchamiały wyobraźnię poprzez podawanie kształtu , do którego jest podobny dany kraj. Grały w grę planszową i układały puzzle – mapę Polski. Dzieci były zachwycone lekcją i mamy nadzieję, że rozbudziły swoją ciekawość na następne lata nauki w naszej szkole ?