Zdrowo i Sportowo

Nasza szkoła bierze udział w projekcie – Zdrowo i Sportowo. Każdą przerwę spędzamy aktywnie na nowo pomalowanym placu zabaw w gry podwórkowe, boisku, hali. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci oraz pokazanie dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu,ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Równocześnie akcja ma też pokazać nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, że ćwiczyć można praktycznie zawsze i prawie wszędzie. Akcja jest też skierowana bezpośrednio do rodziców, ponieważ podkreślany jest fakt, że najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki dziecka, jest pokazanie mu dobrego, a w tym wypadku zdrowego i aktywnego, modelu. Tymi modelami, mają być otaczający i wychowujący dzieci dorośli. Zatem akcja zachęca do zmiany zachowań nie tylko dziecka, ale całej rodziny czy placówki edukacyjnej.

Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem. Wkrótce relacja z części programu pt ” zdrowo ”  …