Wycieczka klas 4 do Żarek

Uczniowie klas 4 pojechali z wycieczką do Żarek, miasta położonego na malowniczej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, żeby zwiedzić Muzeum Dawnych Rzemiosł-Stary Młyn. Z wyświetlanych filmów dzieci dowiedziały się jak w przeszłości wyglądała praca w młynie. Dzięki eksponatom zgromadzonym w muzeum np. kręcąc żarnami młodzi własnoręcznie przekonali się, że była to ciężka praca fizyczna. Dodatkowo dzieci miały możliwość zakręcić kołem historii miasta Żarki i wejść do beczki śmiechu.

Uwieńczeniem wyjazdu była słodka wizyta w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokuss, gdzie dzieci najpierw uczestniczyły w procesie wyrabiania masy karmelowej, a potem własnoręcznie formowały lizaki o smaku arbuzowym, które po zastygnięciu, każdy zabrał ze sobą. Szkoda tylko, że tak szybko rozpłynęły się w ustach….😁