Wycieczka do stadniny koni w Parku Rozkówka

W dniu 25.09.2018 młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę do stadniny koni w Parku Rozkówka
w Będzinie-Grodźcu.
Celem wycieczki było promowanie jazdy konnej, jako aktywności mającej pozytywny wpływ na zdrowie oraz rozwijanie zainteresowań i aktywnego spędzania czasu wolnego.
Uczniowie zapoznali się z zasadami chowu i pielęgnacji koni. Oglądali stajnie i boksy, mieli także okazję nakarmić zwierzęta smakołykami. Wysłuchali wielu ciekawych informacji o hodowli koni. Następnie uczestniczyli w jeździe konnej po terenach parku.
Wycieczka była bardzo udana. Spędziliśmy miło czas, jednocześnie pogłębiając naszą wiedzę na temat zwierząt hodowlanych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w kolejnych wycieczkach sportowych, w celu poznania wielu dyscyplin min. squash, paintball, golf, ścianka wspinaczkowa , kręgle. Szczegóły już wkrótce… 

Iwona Sroga