Wigilia w I a

W piątek 22 grudnia 2017 roku w całej szkole panowała świąteczna atmosfera. Był to ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczno-noworoczną. Było kolędowanie i klasowe wigilie.

Nasza klasa przygotowała wigilijną wieczerzę tak, abyśmy jako wspólnota klasowa mogli podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie zjeść wigilijne potrawy. Mamy przygotowały dania i stół wigilijny. Był barszcz z pasztecikami, sernik, pierniki w kształcie gwiazdek, orzechy, muffiny i owoce.
Wigilię rozpoczęliśmy tradycyjnie od modlitwy, a potem nasza wychowawczyni złożyła nam wszystkim życzenia i rozdała opłatek, aby każdy mógł z każdym się przełamać. Nie zabrakło śpiewania kolęd oraz okazywania sobie serdeczności i życzliwości. Wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinnych domach. Były też prezenciki od Gwiazdora.
Dziewczynki z naszej klasy i II a przebrały się za aniołki i pięknym tańcem rozpoczęły szkolne jasełka.