Wielka Liga Czytelnicza i inne wieści z biblioteki

Zakończył się całoroczny konkurs  – Wielka Liga Czytelnicza.

Dziękujemy za Wasz udział w projekcie, za czytanie wybranych książek, systematyczne wypełnianie testów i wspaniałą zabawę. W naszej szkole do Projektu przystąpiło 36 uczniów.

Od organizatorów  szkoła otrzymała dyplom a koordynatorki: p. Iwona Wójcik, Marzena  Miarka, Jowita Czyż podziękowania za realizację projektu.

Oto zwycięskie drużyny:

Tytuł I Wicemistrza Powiatu otrzymuje drużyna w składzie:

Samanta Bednarska kl. VI a

Zuzanna Wojtacha  kl. VI a

Kacper Boguszewski kl. IV b

 

Tytuł II Wicemistrza Powiatu otrzymuje drużyna  w składzie:

Weronika Sołomieniuk kl. III a

Tymon Górny                kl. III a

Wojciech Nowiński        kl. III a

Gratulacje dla Wszystkich!

Cykl zajęć online „Spotkania z Martynką”

    Biblioteka szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. Cała Polska czyta dzieciom”. Biblioteka Pedagogiczna ROD WOM przeprowadziła cykl spotkań online w oparciu o książkę Spotkania z Martynką. Zajęcia  odbywały się raz w miesiącu i nawiązywały do różnych aktualnych świąt, uroczystości, wydarzeń czytelniczych.

       W zajęciach brali udział uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Każdemu spotkaniu towarzyszyły ćwiczenia interaktywne, piosenki i filmy edukacyjne związane  z tematem danego wydarzenia.

Od organizatorów otrzymaliśmy podziękowanie i dyplom uznania za aktywny udział w spotkaniach czytelniczych.

Moja idolka – ogólnopolski konkurs czytelniczy

 

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” to  seria książek, przybliżająca dzieciom historie niezwykłych kobiet. Ta książka znajduje się w księgozbiorze naszej biblioteki i chętnie jest przez Was czytana.

W oparciu o tę książkę Wydawnictwo Debit ogłosiło ogólnopolski konkurs, w ramach którego należało napisać krotką opowieść o swojej idolce,  o kobiecie, którą  Waszym zdaniem warto naśladować, podziwiać.

Do konkursu przystąpiła Julia Szymonek z klasy 8 b. Bohaterką jej pracy jest Stefania Wilczyńska. Kobieta, która swoje życie poświęciła opiece nad dziećmi

w utworzonym wspólnie z Januszem Korczakiem sierocińcu.

 

Od organizatorów konkursu Julia otrzymała nagrodę książkową.

Gratulujemy!