Warsztaty kulinarne w 2a

Świąteczne warsztaty kulinarne w II a

  We wtorek odbyły się warsztaty kulinarne dla najmłodszych pod hasłem „Ozdabiamy pierniki”. Lukry
i bakalie poszły w ruch. To była naprawdę pyszna zabawa!

Podczas warsztatów dzieciaki zabawiły się w świątecznych cukierników,nauczyły się bowiem  dekorować bożonarodzeniowe pierniczki. Dla jednych był to kulinarny debiut, inni – mają już pewną wprawę. Pierniczkowe sekrety zdradziła  pani Paulina Juszczyk.

Z pomocą pędzelków i kolorowych lukrów dzieci  barwiły ciasteczka. Potem było zdobienie.

W ruch poszły cukrowe ozdoby z gwiazdkami na czele. Im więcej, tym ciekawiej.Na finał każdy dostał swoje pierniki pięknie zapakowane i podarował je w prezencie rodzicom. Część słodkości dzieci przeznaczyły na świąteczny kiermasz, który odbędzie się w najbliższą sobotę.