Uroczyste pasowanie na czytelnika

Dzisiaj uczniowie klasy 2 zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Poznali regulamin, wyliczyli wszystkie zasady bezpiecznego obchodzenia się z książką, z zaciekawieniem oglądali czasopismo dla najmłodszych „KUMPEL”. Wykazali się czytaniem – płynnym i ze zrozumieniem – szkolnych dowcipów ;),  wybrali dla siebie pierwszą książeczkę. Dostali zakładkę, specjalnie dla nich zaprojektowaną i  list do rodziców. Obiecali czytać, obiecali dbać o książki i stwierdzili że TU wrócą. Pani Marzena Miarka i ja liczymy na to, bo czytanie rozwija umysł, pozwala wzbogacić zasób słów
i daje szansę na zwiedzanie świata, poznanie wielu ciekawych historii, zdarzeń, bohaterów z najbardziej niezawodnym przyjacielem – książką. Mam nadzieję, że rodzice będą czytać swoim dzieciom i  posłuchają jak czytają ich dzieci…

Dorota Grunsiok
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w mini galerii.