Uczniowie klasy I a i II a naszej szkoły realizują projekt: „Matematyka od kuchni”

„MATEMATYKA OD KUCHNI”
Uczniowie klasy I a i II a naszej szkoły realizują projekt: „Matematyka od kuchni”.
Projekt prowadzony jest we współpracy z Fundacją Rozwoju Edukacji SPATIA, a darczyńcą funduszy przeznaczonych na realizację warsztatów jest Fundacja „ORLEN”.
Darczyńcą funduszy przeznaczonych na realizację warsztatów jest Fundacja ORLEN. Tym razem uczniowie poznali tajniki kuchni molekularnej oraz doskonalili swoje umiejętności odczytywania temperatury.
Pokaz kuchni molekularnej przeprowadził znany z udziału w programie telewizyjnym TOP CHEF – Jarosław Śliwka TOP CHEF Polska orazTop Chef Michał Kierzek przy nieocenionej pomocy szefowej naszej szkolnej kuchni pani Joanny Widery. Uczniowie nie tylko na własne oczy zobaczyli jak powstają potrawy, ale mogli ich również spróbować. Ciekawostką kulinarną był olej szczypiorkowy, a hitem okazał się sorbet z buraków, malin i anyżu. Oczywiście dla tych, którzy lubią buraki. Zajęcia były super, a uczniom tak się podobało, że gości nie pożegnali tradycyjnym „do widzenia” tylko „do zobaczenia”.