SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła

Miejski Zespół Szkół nr 4 im. Noblistów Polskich dołączyła do grona szkół, które otrzymały zaszczytny tytuł: „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Tytuł ten przyznawany jest szkołom, które w szczególny sposób odkrywają,                          promują i wspierają uzdolnienia dzieci i młodzieży. Otrzymane wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniej, systematycznej współpracy naszych uczniów i nauczycieli. Dla „młodych talentów” rozwijanie zdolności to z pewnością wielka przygoda, ale też wysiłek            i ciężka praca. Wspieramy naszych uczniów, aby mogli dzielić się zainteresowaniami, umiejętnościami, jak również rozwijać swoje pasje i ambicje.

Aby uzyskać tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” należało zarejestrować szkołę na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji i udokumentować, że nauczyciele od lat odkrywają i rozwijają zainteresowania i talenty dzieci oraz młodzieży w co najmniej 3 dziedzinach, a ich podopieczni osiągają dzięki temu znaczące sukcesy. Opisaliśmy pracę nauczycieli i nasze osiągnięcia w pięciu rodzajach aktywności. Jest ich oczywiście znacznie więcej, ale ograniczona liczba znaków nie pozwoliła na prezentację wszystkich . Tym samym znaleźliśmy się na ogólnopolskiej MAPIE Szkół Odkrywców Talentów wraz z innymi 12 szkołami powiatu będzińskiego.

Małgorzata Sęk