SOS dla zwierząt

W naszej szkole odbyła się akcja pomocowa dla schroniska dla psów. Organizatorami tej akcji był wolontariat i samorząd szkolny. Akcja Trwała od 1-27 października. Dzieci chętnie oddawały karmę koce i zabawki dla psów. Przekazanie darów dla schroniska nastąpiło 09.11.2016 roku, o godzinie 10:20. Dziękujemy za włączenie się do tej akcji i zapraszamy do udziału w następnych akcjach które będą organizowane na terenie szkoły.

Kim jesteśmy?
Fundacja SOS dla Zwierząt
 działa głównie na terenie Śląska i Zagłębia na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów i psów. Została założona 30 lipca 2007 r. przez Anetę Motak i Janinę Przysiężniuk – Muzyczyszyn. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom. Od 2012 r. prowadzimy schronisko dla bezdomnych zwierzątkontrolowane przez lekarza powiatowego.. Nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich potrzebujących pomocy zwierząt i pozytywnie reagować na każde zgłoszenie telefoniczne osób, które znalazły zwierzę.
Jesteśmy organizacją charytatywną. Osoby pracujące w fundacji nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia. Fundacja działa pod nadzorem Ministra Ochrony Środowiska oraz ministra Pracy i Polityki Społecznej (Departament Pożytku Publicznego).