ROWEROWY MAJ

Nasza szkoła bierze udział w akcji ROWEROWY MAJ.
Uczniowie przyjeżdzają do szkoły rowerami, hulajnogami lub na deskorolkach i rolkach. Dzieci spotkały się z Paniami Policjantkami, które przedstawiły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie wszyscy mogli skorzystać z samochodu policyjnego, co sprawiło najwięcej radości.
Jest to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.