Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

.

Wielkich emocji dostarczyły nam nasze dziewczęta podczas rozgrywanych w Dąbrowie Górniczej zawodów w piłce ręcznej. Pierwszy mecz rozegrały z drużyną wice –mistrza Dąbrowy. Dominowały w nim od samego początku, nie pozwalając na oddanie rzutu w kierunku swojej bramki . Wygrały zdecydowanie 7:0. W spotkaniu finałowym z mistrzem Dąbrowy Górniczej dziewczęta stoczyły bardzo wyczerpujący pojedynek. Początek meczu długo nie mógł przynieść bramek. Potem akcja potoczyła się szybko i jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu nasze dziewczęta prowadziły 3:1. Niestety przeciwniczki wykorzystały w końcówce swoje atuty wzrostowe i doprowadziły do wyrównania. Zgodnie z regulaminem rozegrano dogrywkę , która nie zmieniła wyniku, więc rozegrano kolejną. Wtedy,w czystej akcji na bramkę, na 47 sekund przed końcem, brutalnie sfaulowana została Wiktoria. Przerwa w meczu wybiła nieco nasze dziewczęta, co wykorzystały rywalki i zdobyły zwycięską bramkę. Nam pozostała sportowa złość, że tak mało zabrakło , ale II m-ce w zawodach jest niewątpliwie wielkim sukcesem.

Zespół grał w składzie: Klaudia Kozieł, Zuzanna Lenkiewicz, Paulina i Zuza Porada, Ewa Zając, Wiktoria Ziębacz, Sandra Król, Emilia Myrta, Amelia Włosek, Oliwia Wilk, Ola Szweda.