Przygotujmy lepszy świat – w 3a realizujemy projekt edukacyjny!

Ogólnopolski program edukacyjny „Przygotujmy lepszy świat”

Ogólnopolski program edukacyjny „Przygotujmy lepszy świat”To program edukacyjny dla klas 1-3 szkół podstawowych, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Udział w towarzyszącym programowi konkursie daje najaktywniejszym szkołom i klasom możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.

Partnerem merytorycznym akcji jest ProVeg – znana w Polsce i na świecie międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz budowania świadomości żywieniowej. Jej głównym celem jest zaangażowanie w podnoszenie świadomości na temat tego, jak dietą możemy wpływać na zdrowie, środowisko, dobrostan zwierząt i sprawiedliwość żywieniową.

Celem akcji jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od dzieciństwa. Dzięki programowi szkolnemu w angażujący i atrakcyjny sposób dzieci odkryją, jak pyszne i łatwe w przygotowaniu mogą być zdrowe dania oraz dowiedzą się, dlaczego jest to tak ważne zarówno dla ich zdrowia, jak i dla środowiska.

Młodzi „rewolucjoniści” nie tylko edukują się w ramach lekcji, ale otrzymują również rewolucyjne wyzwania do realizacji w wolnym czasie – zarówno wspólnie w szkole, jak i samodzielnie w domu. Będą mogły przygotować rewolucyjne posiłki z warzyw i kasz, które są zdrową alternatywą dla tradycyjnej bułki z szynką, prowadzić rozmowy z najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi, na temat diety i środowiska, czy też zająć się uprawą roślin jadalnych.