Projekt „Podróże po Europie” w klasie 2A

Dzisiaj w klasie II a odbyła się prezentacja prac przygotowanych przez uczniów w czasie nauki zdalnej. Prace dotyczyły wybranego kraju europejskiego. Celem projektu było uświadamianie dzieciom odrębności kulturowych, tradycji i symboli innych krajów, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie oraz rozbudzanie poczucia przynależności narodowej. Uczniowie podeszli do zadania bardzo ambitnie, a efekty przerosły nasze oczekiwania. Zobaczyliśmy londyńską wieżę zegarową Big Ben zbudowaną z klocków Lego, makietę Turcji z balonami latającymi nad baśniową krainą – Kapadocją, rzymskie Koloseum. Poznaliśmy grecki alfabet i nazwy cyfr w języku greckim, poznaliśmy wierzenia i legendy różnych krajów, dowiedzieliśmy się skąd pochodzą bohaterowie znanych bajek, znane i lubiane potrawy oraz popularne tańce np. flamenco. To był ciekawy
i pouczający dzień.