POZNALIŚMY TAJNIKI KUCHNI MOLEKULARNEJ !

8 maja uczniowie klas I – III wzięli udział w pokazie kuchni molekularnej. Pokaz odbył się w ramach realizacji projektu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu ”. Prowadzili  go  znakomici  szefowie kuchni : pan Jarosław Śliwka

i pan Michał Kierzak. Aktualnie pan Michał Kierzak realizuje się jako szef kuchni w restauracji Gilera w Świętochłowicach, gdzie może spełniać swoje pomysły i ambicje zawodowe. Jarosław Śliwka to szef kuchni, trener kulinarny, uczestnik 7 edycji programu Top Chef. Człowiek dociekliwy, stawiający pytania oraz pełen pasji kucharz, który fascynuje się kuchnią nowoczesną, pragnie się swoją wiedzą podzielić, gdyż jak mówi: „wiedza nie przekazywana, umiera razem z jej posiadaczem”.

Uczniowie mięli możliwość zobaczenia jak przygotowywane są potrawy w kuchni molekularnej i mogli je skosztować. Najbardziej smakowały nam lody bananowo – pietruszkowe. Pychota !