Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych „Integracja”

XV POWIATOWA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W dniu 27 września 2019, tradycyjnie jak co roku w Hali Sportowej w Będzinie-Łagiszy odbyła się Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych „Integracja”. W tym roku odbyła się już XV edycja tego wyjątkowego wydarzenia sportowego. Na oficjalnym rozpoczęciu Olimpiady wzięli, przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych miast i gmin powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych.

Po przemówieniach organizatorów i zaproszonych gości uroczyście wniesiono flagę olimpijską, która następnie została wciągnięta na maszt.
W integracyjnej Olimpiadzie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z: Będzina, Czeladzi, Mierzęcic, Siewierz, Sławków, Wojkowice oraz podopieczni z: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, „Razem Łatwiej” ze Sławkowa, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czeladzi, Grupy Wsparcia „Nadzieja”
w Psarach, Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Gołuchowicach, Domu Pomocy Społecznej w Będzinie-Grodźcu, Stowarzyszenie „Familia” z Czeladzi, Czeladzkiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Psychoruchowym.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia zawodnicy wystartowali w poszczególnych konkurencjach, doskonale bawiąc się i integrując wzajemnie. Zawodnicy brali udział w konkurencjach rekreacyjno-sportowych takich jak: sumo, rzuty lotkami do tarczy, rzuty krążkami na pachołki czy rzuty piłką do kosza.
Dziękujemy wszystkim organizatorom, współorganizatorom, nauczycielom, a szczególnie wolontariuszom Szkoły Podstawowej nr 9, którzy pomagali we wszystkich konkurencjach i obsłudze szatni.